Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz kürü, son yılların en çok konuşulan zayıflama ürünü olarak diyet listelerinde yerini almaktadır. Dergi, gazete ve televizyonlarda hemen her gün bu kürün zayıflatma zayıflatıcı özelliği konuşulmakta. Kilo sorunu olanlar, düzenli sporun yanında bu mucize kürü kullanarak hayalini kurdukları kiloya kavuşabilmekteler. Maydanoz kürü birçok insan tarafından denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.

Yeşil yapraklı, damarlı bir bitkidir. Bu bitkinin sağlığımıza yararları zaten birçoğumuz tarafından bilinmektedir. Bugün maydanoz birçok kişi tarafından sofralarda yer verilen bir bitkidir. Yemeklerin yanında ve salatalarda lezzeti ve kokusu sayesinde sofralarımızı güzelleştirmektedir. Bu mucizevi bitki kürü yapılarak farklı şekillerde de kullanılmaktadır. Ancak maydanoz tek başına zayıflamada etkili değildir. Tek başına sadece vücuttan su atılımı sağlar. Limon suyu ile kullanıldığında yağ yakıcı ve kilo verdirici özelliğe kavuşmaktadır.


Maydanoz Kürü Malzemeleri

 • 1 demet hormonsuz maydanoz sapları ile birlikte
 • 1 Adet limonun suyu
 • 2 su bardağı su

Maydanoz Kürü' Nasıl Yapılır?


Bir demet maydanoz sapları ile güzelce yıkanır. Sapları ile blendere atılır. Limon suyunu ve iki bardak klorsuz suyu ekleyip blenderden geçirilir. Hazırlanan yeşil su sabahları aç karna kahvaltıdan 15 dakika önce içilir. 15 gün uygulanır ve sonra bir hafta ara verilir. Ara bittikten sonra yeniden bir 15 günlük kür daha hazırlanır ve uygulamaya başlanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, 15 günden fazla kullanılmamasıdır. Kullanılan bu yöntemle yaklaşık olarak bir ayda 4 kilo verilebilmektedir.

Maydanoz kürünü kullanarak kilosunu korumaya çalışan birçok ünlü isim vardır. Son yılların favori zayıflama ürünüdür. Bu şifa kaynağı kür sadece zayıflamak için değil, bunun yanında birçok hastalığın şifası içinde kullanılabilmektedir.


Maydanoz Kürü'nün Faydaları Nelerdir?

 • Yağ yakma özelliği ile kilo vermemize yardımcı olur.
 • Karaciğer yağlanmasına karşı çok faydalıdır.
 • Deri altında oluşan iltihaplanmalara karşı faydalıdır.
 • Cildin gençleşmesinde ve parlak görünümünde faydalıdır.
 • Böbrek ve mesane taşı olanlarda, taşların düşürülmesinde bu kürü kullanabilir.
 • İnce bağırsağın düzenli çalışmasında yardımcı olur.
 • Ödem atma özelliği vardır. Vücuttaki zehirli maddeleri dışarı atar.
 • İyi bir idrar söktürücüdür.
 • İyi bir ter atıcıdır.
Zahmetsiz ve kolay yapılan bu kür yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok diyetisyen tarafından tavsiye edilen bir zayıflama ürünüdür. Ancak bu şifa kaynağının tüketimi kontrollü yapılmalıdır. Aksi takdirde yarar yerine zarar verir hale gelebilir.


Aşırı Tüketiminin Zararları Nelerdir?
Tansiyonu düşük olanların kullanmaması gerekmektedir. Tansiyon düşürücü özelliği olduğu için zararlıdır. Bunun yanında hamilelik dönemlerinde bayanların uzak durmaları gerekmektedir. İçeriğinde bulunan maddeler düşük yapma riskini arttırabilmektedir. Ayrıca kemik erimesi (Osteoporoz) hastası olan kişiler ve kalsiyum eksikliği olanlar bu kürü fazla tüketmemelidir. Vücuttaki kalsiyum emilimini arttırdığı için istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Böbrek hastası olanlarında fazla kullanmaması veya doktora danışarak kullanması gerekmektedir. Fazla tüketilmesi böbreği olumsuz etkileyebilir ve hastalığın daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Maydanoz Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Güncel

Maydanoz Üretimi

Maydanoz Üretimi