Maydanoz Zayıflatır mı?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Maydanoz Zayıflatır mı?

Maydanoz suyu zayıflatır mı, Maydanozun içeriğindeki yağ yakıcı özelliği ile maydanoz suyu düzenli olarak kullanıldığında vücut yağ oranımızı düşürmemize yardımcı olabilir. Ayrıca maydanoz suyu metabolizmamızı hızlandırdığından dolayı etkileri kısa sürede görülebilir. İnsan sağlığına yararlı etkilerinin yanında suyunun da sağlıklı kilo vermeye yardımcı oluşuyla bilinen bir bitkidir. Vücudumuza birçok yararı olan bu bitkinin en önemli işlevlerinden birisi zayıflatıcı etkisinin olmasıdır. Vücuttaki ödemi atmada yararı vardır. Bu şekilde zararlı maddeler vücuttan uzaklaştırarak terletir ve idrar söktürür. Sindirim sistemimize yardımcı olarak zayıflamamıza olanak sağlar. Zayıflamak için genelde maydanoz suyu tercih edilir. Bilinen birçok diyet listesinde maydanoz suyuna yer verilir. Fakat maydanoz suyu tek başına yararlı olmayabilir. Zayıflatıcı etkisinden daha fazla yararlanmak için limon suyu ile ve düzenli egzersizle desteklenmesi yararlı olacaktır. Maydanozun bu özellikleri dışında A, C ve K vitaminleri açısından zengindir. Aynı zamanda yüksek oranda kalsiyum, demir ve potasyum içermesi nedeniyle günlük hayatta sadece yemeklerde değil bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Fakat bu yararların dışında bazı durumlarda kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Örneğin hamilelerin fazla maydanoz ve maydanoz suyu tüketmeleri istenmemektedir. Çünkü kasılmalara sebep olabileceği için sakıncalıdır. İdrar söktürücü ilaçlar veya başka bir hastalık nedeniyle kullandığınız ilaçlar varsa olası bir yan etkiyle karşılaşma durumunda doktorunuza başvurmalısınız.


Maydanoz suyu nasıl yapılır?


Bir tutam maydanozu saplarıyla birlikte ayıklayarak yıkayın. İki su bardağı suyu kaynatarak maydanozları içine atın. Birlikte 2-3 dakika kaynatın. Biraz dinlendirdikten sonra sıcak veya ılık olarak tüketebilirsiniz.


Maydanoz suyunun bazı faydaları nelerdir?

  • Düzenli olarak kullanımı sonucunda vücut yağ oranımızı düşürmede etkilidir.
  • Vücudun su tutmasını önler.
  • Metabolizmamızı hızlandırır.
  • Vücuttan ödemi uzaklaştırır.
  • Cildi zararlı toksinlerden arındırır.
  • Sindirim sistemini rahatlatır.
  • İdrar söktürücü ve terletici etkisi vardır.
  • Böbrek taşı, idrar yolu rahatsızlıkları, sindirim sorunlarını gidermede etkilidir.

Maydanoz Zayıflatırmı Yorumları

soru

sevgi

08 Eylül 2018 Cumartesi

Maydanoz benim en çok tükettiği sebzelerden biridir. Özellikle zayıflamak için çok işe yarıyor, maydanoz suyu zayıflamak için bire bir. Benim denemek istediğim şey maydanoz kürü bunu yazınızda bulamadım rica etsem yazar mısınız.

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Zayıflatır mı?

Maydanoz Zayıflatır mı?

Maydanoz Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Vitamin Değerleri

Maydanoz Vitamin Değerleri

Cilt İçin Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Cilt İçin Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?