Lahana Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Lahana Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Lahana maydanoz kürü, Günümüzde hızlı bir şekilde maalesef kilo alımı hızlanmış durumda. Hazır beslenme, katkı maddesi ve hareketsiz yaşam insanları obezlik ile karşı karşı ya getirmiş durumda. İşte tamda burada imdadımıza sağlıklı ve doğal zayıflama kürleri yetişiyor. Bunların en başında ise lahana maydanoz kürü bulunmaktadır. Evde kendi başına hazırlayıp uygulanabilecek lahana maydanoz kürüne dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Örneğin lahananın büyük yeşilli sarılı olması gerekir. Sarı beyazlı olması amaca uygun değildir. Kür için kullanılacak maydanozları küçük yapraklı ve taze olması gerekmektedir. Sebzeler pazardan veya manavdan temin edilebilir. Yapım aşamasının dikkatlice takip edilmesi kullanılan kürün her gün taze olarak yapılması gerekmektedir. Kişi lahana maydanoz kürüne başlar başlamaz kişide tokluk hissi oluşmaya başlar. Lahana tüketiminin bir diğer avantajı ise kişide ruh sağlığını destekleyici olmasıdır. Ruh sağlığını güçlendiriyor olmasından dolayı kişide oluşan fazla yemek yeme isteği de ortadan kalkmaktadır. Kişi lahana maydanoz kürünü uygulayıp bitirdikten sonra tekrar kilo alımına yatkınlığı da ortadan kalkacaktır. Kilo alınımı da bir süre duracaktır.


Lahana maydanoz kürü nasıl yapılır?


Klorsuz yarım litre suyun içerisine 4 adet iri lahana yaprağını fazla paylaşmadan koyun ve ağzını kapatarak 3 dakika kaynatın. 3 dakika sonrasında içerisine yarım demet maydanozu ekleyip ağzını kapatın ve 5 dakika daha kaynatın. 5 dakikanın sonrasında lahana maydanoz kürünün ılındıktan sonra suyunu süzüp ayırın. Cam bir kaba suyunu üçe bölerek koyun. Kişi dilerse sabah-akşam, sabah-öğle-akşam içebilir. Yaptığınız lahana maydanoz kürünü aç karnına tüketmek gerekir. Eğer aç karnına içmekte zorlanıyorsa kişi öğünlerden en az iki saat sonra içebilir. Kürü tüketirken içerisine yarım limon sıkılabilir. Hazırlanacak bu kür her gün taze olarak yapılmalıdır.

Lahana Maydanoz Kürü Uygulanması, bir hafta 3 gün ara, bir hafta 3 gün ara bir hafta 3 gün ara toplamda 21 gün uygulanır. Kişi yılda iki kez bu kürü uygulayabilir. Bahar aylarına girerken uygulanması önerilir. Kış aylarında alınan kiloları ve ödemlerin atılmasına yardımcı olur. Bahar yorgunluğuna karşı önleyici ve yorgunluğa bağlı şikâyetleri gidericidir. Lahana maydanoz kürü kolay hazırlanan ve tadı da içilmesi kolay kürlerdendir. Sizde yılda en az bir kez deneyebilir ve deneyimlerinizi sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

Lahana Maydanoz Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maydanoz Adet Söktürür mü?

Maydanoz Adet Söktürür mü?

Maydanoz Üretimi

Maydanoz Üretimi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Maydanoz Vitamin Değerleri

Maydanoz Vitamin Değerleri

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır? ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?

Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?

Maydanoz Tansiyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Tansiyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Maydanoz Nasıl Ekilir

Maydanoz Nasıl Ekilir