Hepatit B Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Hepatit B Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hepatit B maydanoz kürü; bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun hepatit B virüsüne karşı savaşmasına yardım eder. Heapatit B maydanoz kürü hazırlanırken bazı yardımcı maddelere ihtiyaç olabilir. Hepaptit B maydanoz küründe bu yardımcı maddeler maydanozun içinde bulunan etken maddenin daha iyi sonuç vermesine yardımcı olur. Bu yardımcı maddeler, limon, tere ve ıspanak kullanılır. Hepatit B maydanoz kürü, hepatit B virüsüne karşı antiviral bir etkiye sahiptir. Hepatit B maydanoz kürü hepatit B virüsünün aktif hale geçmesini engeller.


Hepatit B Hastalığı


Hepatit B karaciğerde iltihaplanmaya sebep olan Hepatit B virüsüdür. Kanla temas veya cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Sinsi olarak seyredebilir ve belirti vermeyebilir. Hepatit B'nin belirtileri hastalığın ileri safhalarında yorgunluk, ağrılar, ateş, iştah kaybı, kaşıntı kilo kaybı, güçsüzlük bulantı ve kusma, avuç içinde kırmızı lekeler, idrar renginin koyulaşması, cinsel dürtü kaybı, uyku düzeninin bozulması, tende ve gözde sarı renk, karın şişmesi, kan kusma, nefes darlığı gibi belirtileri olabilmektedir. Hastalıktan korunma yolu hepatit B aşısıdır.


Maydanozun Faydaları Nelerdir?


Maydanozun içerisinde, C vitamini, A vitamini ve K vitamini bulunmaktadır. Maydanoz kürü sindirim sisteminde, böbrek taşında, bağırsakların çalışmasında (Kabızlık), idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılan ve hastaların çok fayda gördüğü bir yeşil bitkidir. Maydanoz kürü ayrıca solunum yolu enfeksiyonlarında astım ve bronşite çok iyi gelmektedir. İçerisinde pek çok mineraller ve vitaminler bulunduran maydanoz kanser düşmanı, beyin dostu, doğal bir antidepresan ve zayıflamaya yardımcı ve yeşil bitkidir. Ayrıca erkeklerde Testosteron hormonunun üretiminin artırılması ve saç dökülmesinin azalmasını sağlamaktadır. Maydanozun tüketimi aşırı olduğu zamanlarda özellikle tansiyon düşük olan kişilerin dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü tansiyonu daha da çok düşüreceği için kişilerde denge bozukluğu, ayakta duramama gibi sıkıntılar yaratabilmektedir.


Hepatit B Maydanoz Kürü


Yarım litre kaynamakta olan suya on, on iki adet taze saplı olarak maydanoz ilave edilir. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte iki, üç dakika haşlanır. Hazırlanan karışım soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra maydanoz suyunun bir su bardağını sabah kahvaltısından yaklaşık olarak yarım saat önce veya kahvaltı yaptıktan yaklaşık olarak bir saat sonra içilir. Diğer kalan maydanoz suyunu ise akşam yemeğinden yarım saat önce içmeliyiz veya akşam yemeğini yedikten bir saat sonra içmeliyiz. Her gün bu karışımın taze olarak hazırlanması gerekir. Akşam için ayırdığımız diğer yarım karışımın mutlaka buzdolabında muhafaza edilmesi gerekmektedir.


Hepatit B Maydanoz Kürü İki

Hepatit B maydanoz kürü için yarım litre suyun içerisine bir tutam maydanoz atılır. Daha sonra bu su beş dakika kaynatılır. Hazırlanan maydanoz su bir cam kavanozda muhafaza edilebilir. Her gün yemeklerden önce sabah ve akşam bir bardak içilir. Tedaviye bir ay devam edilmesi gerekmektedir.

Hepatit B maydanoz kürü, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olarak hepatit B virüsüne karşı vücudun savaşmasında yardımcı olur. Maydanoz kürünü aşırı kullanımdan kaçınarak düzenli bir şekilde istenilen süre kullanalım. Maydanozun içerisinde bulunan mineral ve vitaminlerden faydalanırız. Sağlıklı günler.

Hepatit B Maydanoz Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Tansiyon ilaçları ve Maydanoz Birlikte Kullanılır mı?

Tansiyon ilaçları ve Maydanoz Birlikte Kullanılır mı?

Maydanoz Üretimi

Maydanoz Üretimi

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Besin Değerleri

Maydanoz Besin Değerleri

Maydanoz Adet Söktürür mü?

Maydanoz Adet Söktürür mü?