İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Maydanoz
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Maydanoz

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Maydanoz, İdrar yolu enfeksiyonu, birçok kadının kabusudur. Her yüzde kadında 99'u idrar yolu enfeksiyonuna yakalanır. Hatta bu enfeksiyonla karşı karşıya gelmeyen kadın yoktur. Çok sıklık karşılaşılan bu enfeksiyona bitkisel çözüm aramak kadınların sağlığı için son derece önemlidir. Çok sık karşılaşılan idrar yolu enfeksiyonundan kurtulmak için en iyi yöntem maydanozdur. Maydanozun iltihabı kurutmada çok büyük bir etkisi olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Maydanozun hem kürünü uygulayarak hem de çiğ şekilde tüketmek iltihabın kurumasına yardımı olacaktır. İdrar yolu enfeksiyona kapılan kişilerin adetleri de bu enfeksiyona bağlı olarak çok şiddetli geçer. Bu nedenle adet başlamadan ve adet boyunca maydanoz tüketmek adetlerinde sancısını azaltacaktır. Maydanozun idrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttaki toksinleri idrar yolu ile dışarı atmanızı sağlayacaktır.


İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir?

  • İdrarda yanma
  • İdrar yapamama
  • İdrar yolunda enfeksiyona sebep olan bakterilerin oluşturduğu ağrı
  • Sık sık idrara çıkma
  • Mesanede bölgesinde oluşan ağrı idrar yollarında enfeksiyona yol açmaktadır. Bu enfeksiyon ile baş edebilmenin en iyi yolu maydanoz kürüdür. Maydanoz iltihabı kurutması ile bu şikâyetlerin de ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Maydanoz Kürü

  • Bir litre su
  • Bir demet maydanoz sapı
İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi maydanoz, kürünü hazırlamak için öncelikle bir kap alalım ve maydanoz sapı ile suyu koyup kaynatalım. Gün içinde herhangi bir saatte yarım çay bardağı tüketin. Maydanoz kürünü uygularken su tüketmek çok önemlidir. Damarların açılmasını sağlayan kürün, su içerek de temizlenmesi gerekir. Bu nedenle günde en az iki buçuk litre su tüketilmesi gerekmektedir. Su içerek vücuttaki birçok toksinin de atılması sağlanır. Ayrıca maydanoz kürünü uygularken yedikleriniz ve içtikleriniz çok önemlidir. Bunlara dikkat etmeniz gerekir. Kahve, çay ve kola gibi asitli ve kafeinli içecekler maydanoz kürünün etkisini azaltacağından kürü uygularken bu içeceklerden uzak durmanız gerekir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Maydanoz Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maydanoz Nasıl Ekilir

Maydanoz Nasıl Ekilir

Haber Bülteni