Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maydanoz limon sarımsak kürü kalp damarlarının yağlanması sorununu önlemek amacıyla kullanılan bir kür olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kür ile kalp damarlarını açarak kan dolaşımının güçlenmesini sağlayabilmek mümkün olmaktadır. Tansiyonda bir miktar düşmeye neden olabileceğinden dolayı eğer düşük tansiyona sahipseniz bu kürü uygulama konusunda daha dikkatli olmanız gerekmektedir.


Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?


Kürü uygulamak için ilk olarak bu kür için kullanacağımız malzemeleri hazırlarken bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. İlk malzememiz kuru kabukları soyulmuş olan bir diş sarımsaktır. Sarımsağınızla ilgili olarak dikkat etmeniz gereken konu renginin kahverengiye dönmüş olmamasıdır. Ayrıca yumuşamamış olmasına da dikkat etmeniz önem taşımaktadır.

Maydanoz limon sarımsak kürü için dikkat etmeniz gereken bir diğer malzeme taze yeşil maydanozdur. 10-12 adet saplarıyla birlikte kullanacağınız taze yeşil maydanozun sararmamış yapraklara sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir diğer malzememiz 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyudur. Son olarak ise 1/2 bardak klorsuz suya ihtiyacımız bulunmaktadır.

Kürümüzü hazırlayabilmek için tüm katı malzemelerimizi mutfak robotu ya da mikser kullanarak incecik kıyıyoruz. Tüm katı malzemeler incecik kıyıldıktan sonra içerisine limon suyu ve klorsuz suyu da ekleyerek kürümüzü kullanmaya hazır hale getiriyoruz. Bu kür ile ilgili bilmeniz gereken en önemli hususlardan birisi yılda sadece bir iki kez aralıklarla uygulamanız gerektiğidir.

Maydanoz limon sarımsak kürü ile kalp damarlarınızın içten yağlanması ile ilgili sorunları önleyebilme olanağına sahip olabilirsiniz. Ayrıca kalp damarlarında plak oluşumu, kalbi besleyen damarlarda daralma ya da tıkanma olması konusunda da bu kürün önleyici ve koruyucu bir özelliğe sahip olduğunu görebilmek mümkündür.


Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Uygulanışı


1, 2 ve 3. Gün: Tüm malzemeleri kullanarak hazırladığımız karışımı kullanıyoruz.

4, 5 ve 6. Gün: Kürümüzü hazırlarken maydanoz, limon ve su kullanıyoruz.

7, 8 ve 9. Gün: Tüm malzemelerimizi kullandığımızı bir kür hazırlıyoruz.

10, 11 ve 12. Gün: bu 3 gün boyunca kür uygulamanıza ara vermeniz gerekmektedir. Daha sonra ilk günden başlayarak 9 günlük kür programını tekrar başlıyoruz.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Yorumları

soru

Celalettin keleşoğlu

16 Mart 2018 Cuma

Slm bende karaciğer yetmezliği var ilaç kulanıyorum bu kürü yaparsam bana zarar verirmi

Cevap yaz
cevap

Cüneyt Beyazıt

06 Eylül 2018 Perşembe

Karaciğer yetmezliği çeken kişilerin limon sarımsak kürünü kullanması sonrasında iyileşme konusunda epey mesafe kat ettiği görülmüştür. Ancak bu besinlerin içinde yer alan enzim ve mineraller farklı tepkimelere neden olabilir. Celalettin bey bu kürü kullanırken tahlilleriniz göz önünde bulundurulacaktır. Bu nedenle uzman hekime başvurmadan bilinçsizce bir tedavi yöntemi belirlemeniz sakıncalı olabilir.

cevap

Süzen

19 Ağustos 2018 Pazar

Karaciğer yetmezliğiniz varsa doktorunuza danışmadan hiçbir kürü uygulamayın. Fark etmeden karaciğerinizi daha fazla yorabilirsiniz. Ayrıca hangi kür olursa olsun ilaçlarla etkileşime geçerek ilaçların etkinliğini azaltabilir. Lütfen önce doktorunuzla görüşün. Size uygun olan kür ve diyetleri önerecektir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maydanoz Besin Değerleri

Maydanoz Besin Değerleri

Maydanoz Vitamin Değerleri

Maydanoz Vitamin Değerleri

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni