Maydanoz Adet Söktürür mü?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Maydanoz Adet Söktürür mü?

Maydanoz adet söktürürmü, Birçok kadında adet gecikmesi sorunu oluşmaktadır. Adet gecikmesine hormonsal değişiklikler, stres, kilo değişikliği, ilaçlar, yaş ya da seyahat gibi birçok nedeni olabilir. Özellikle Seyehat ve strese bağlı oluşan gecikmelerde bitkisel tedavi uygulanır. Maydanoz adet söktürür mü sorusuna işte tam bu noktada cevap verilebilir. Maydanozun adet söktürücü özelliği bulunmaktadır. Bilimsel olarak kanıtlanan maydanozun adet söktüren özelliği kabul görmüştür. Maydanozun bu özelliği baz alınarak maydanoz kökünden ilaçlar yapılmıştır. Maydanoz Kürü, çayı ve birçok formu bulunmaktadır. Maydanoz adet söktürür mü sorusuna bilimsel olarak cevap vermek gerekirse kesinlikle adet söktürücü özelliği bulunduğunu söyleyebiliriz. Sizinle tarif ve uygulamaları paylaşalım.

Adet söktürücü maydanoz tohumu çayı, 1 su bardağı suyu kaynatın üzerine 1 tatlı kaşığı Maydanoz tohumu ekleyin. Ocağın altını kapatıp 15 dakika demlendirin. Hazırlanan maydanoz çayı süzülerek sabah öğlen akşam taze hazırlayıp içilmesi gerekir.

Kuru maydanoz çayı, Kurutulmuş bir yemek kaşığı Maydanoz kurusunu 1 bardak kaynamış suyun içerisine koyun ve 15 dakika dinlendikten sonra günde 3 öğün tüketin.

Taze maydanoz çayı, Yarım demet taze maydanoz güzelce içerisine varsa ot ya da sarı maydanoz seçilir. 2 su bardağı kaynayan suyun içerisine maydanozlar sapları ile konulur ve 5 dakika kaynatılır. Kaynayan maydanoz suyu süzülür ve ılık olarak günde 3 kez içilir. 3 defadan fazla tüketmek iyi değildir.

Maydanoz adet söktürürmü, 1 demet maydanozu ayıklayın ve sapları ile mutfak robotunda püre haline getirin. Püre haline gelen maydanozu tülbent veya ince bir süzgeçten geçirerek elde edilen suyu içebilirsiniz. Günümüzde hemen hemen her evde bulunan katı meyve sıkacakları da aynı işlemi yapabilir. Yukarıda saydığımız hiçbir yöntem var olan gebeliği sonlandırmak için kullanılamaz ve işe de yaramaz aksine sağlık sorununa yol açar. Adet söktürücü özelliği bulunan Maydanoz kürlerinin hiçbirini peş peşe iki bardak veya günde 3 kereden fazla tüketmeyin. Aksine kar değil zararlı olacaktır. Geçmeyen ve tekrarlayan adet düzensizliklerinde muhakkak doktora gitmeniz ve tedavi olmanız gerekir.

Maydanoz Adet Söktürürmü Yorumları

soru

Yqmr

18 Ağustos 2017 Cuma

Ben 1 aydir hasta olamiyorum her yolu denedm ama olamiyorum. Gebelik testide yaptim tek cizgi cikti ama benim bir am once adet olmam gerek

Cevap yaz
cevap

Türe

02 Eylül 2018 Pazar

Birçok kadında adet gecikmesi sorunu oluşmaktadır. Adet gecikmesine hormonsal değişiklikler, stres, yaş yada seyahat gibi birçok nedeni olabilir. Bu durumda maydanoz kürü kullanılması tavsiye edilmektedir. 1 demet maydanozu ayıklayın ve saplarıyla birlikte mutfak robotunda püre haline getirin. Püre haline gelen maydanozu tülbent veya ince süzgeçten geçirerek elde edilen suyu içebilirsiniz.

soru

Gül

01 Kasım 2017 Çarşamba

1 aydır aded olamıyorum maydanoz kuru yaptım oda olmadi

Cevap yaz
cevap

Yeksare

08 Eylül 2018 Cumartesi

Merhaba, gül hanım bende bir ay aralıksız maydonoz suyu içtim ama çok iyi iltihap söktürüyor. Soğan suyunu içmeye başladım her sabah aç karnına küçük boy soğanı kaynatıyordum hem hormon bozukluğuna da iyi geliyor devamlı olarak için bir ay boyunca inşallah şifalı olur.

soru

Pedalisa

18 Mart 2018 Pazar

3aydır adet olamıyorum.daha önce hiç adet düzensizliğim olmadı.soğan kürü içtim .işe yaramadı maydanoz kürüne paşladıö.doktor stres kaynaklı dedi çıldırıyorum ne yapmalıyım

Cevap yaz
cevap

Hayat

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Merhaba, daha önce düzenli bir şekilde adet oluyorsanız ve bir anda kesildiyse mutlaka bir sorun var demektir

Adet kesilmesi gebelik, menopoz yada erken menopoz, hormonal yada anatomik bir bozukluk yoksa adet kesilmenizin nedenini stres kaynaklı olduğunu düşünebilirsiniz. Yani diğer etmenlerin olma ihtimali yüksek tüm bu bulgulardan sonra stres olduğunu düşünebilirsiniz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Maydanoz Besin Değerleri

Maydanoz Besin Değerleri

Lahana Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Lahana Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kaynatılmış Maydanoz Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kaynatılmış Maydanoz Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Suyu Zayıflatırmı

Maydanoz Suyu Zayıflatırmı

Güncel

Maydanoz Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Maydanoz Vitamin Değerleri

Maydanoz Vitamin Değerleri