Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Kürü, Karaciğer yağlanmasında maydanoz kürü, ile karaciğerde oluşabilecek ciddi hastalıkların önüne geçilebilir. Karaciğer yağlanmasına maydanoz kürü, ile hayatı tehdit eden karaciğer sirozunun ve karaciğer kanserinin önüne geçilebilir. Karaciğer yağlanmasında maydanoz kürünün düzenli kullanımı karaciğer yağlanmasının önüne geçeceği için vücudumuzun filtresi olan karaciğerimizi korumuş oluruz. Karaciğer yağlanması maydanoz kürü, karaciğeri korur ve görevlerini yerine getirmesine yardımcı olur. Karaciğer yağlanmasında maydanoz kürü, içerisinde bulunan maydanozun etkin maddesi, vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini destekleyerek karaciğere yardımcı olmaktadır. Karaciğer yağlanmasının en etkin tedavisi bitkisel olarak maydanoz kürüdür. Maydanoz kürü sayesinde düzenli kullanımda karaciğer yağlanması önlenebilmektedir. Maydanoz kürü karaciğerin yağlanması sonucunda olumsuz etkilere maruz kalan karaciğerin hücrelerinin korunmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır.


Maydanozun Faydaları Nelerdir?


Maydanozun içerisinde A vitamini, C vitamini ve K vitamini bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bunun yanı sıra birçok mineral de yer almaktadır. Maydanoz özellikle sindirim sistemine çok faydalıdır kabızlığı önler. Böbrek taşı, İdrar yolu enfeksiyonuna, solunum yolu enfeksiyonlarına astım ve bronşit özellikle iyi gelmektedir. Düzenli olarak tüketildiğinde vücudun ihtiyacı olan kalsiyum ve demir ihtiyaçlarında karşılayabilmektedir. Maydanoz kanseri önler, bağışıklık sistemini güçlendirir, cilt için etkilidir, kemiklere faydalıdır, kan basıncını düzenler. Yalnız tansiyon düşük olanlar kullanmamalıdır çünkü tansiyonu daha çok düşürmektedir. Ruh sağlığı ve sinir sistemine iyi gelmektedir. Eklem ağrılarına ne iyi gelir. Ayrıca saç bakımı için de çok etkilidir ve saç dökülmesini engellemektedir.


Karaciğer Yağlanmasına ydanoz Kürü


Sapları ile on beş, on altı adet maydanozu elinizle küçülttükten sonra robottan geçiriyoruz. Üzerine yarım limon suyu (İki yemek kaşığı kadar) sıkıyoruz ve yarım bardak su ilave ediyoruz. Bu karışımı mutfak robotuyla karıştırıyoruz. Sonra sabah kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına tamamını içiyoruz. Maydanoz kürünü kullandıktan sonra en erken yarım saat sonra kahvaltı edebiliriz. On beş gün ara vermeden her gün bu tür uyguluyoruz. On beş gün kürü uyguladıktan sonra bir hafta ara vermek gerekmektedir. Bir hafta aradan sonra tekrar bir on beş günlük kür uygulayabiliriz. Beş, altı ay kadar sonra duruma göre yine aynı şekilde maydanoz kürü uygulanabilmektedir. Yılda iki üç kez uygulanan maydanoz limon kürü ile karaciğer yağlanması önlenebilmektedir. Karaciğer yağlanması karaciğerde fibrozis e, sirozda dönüşebilmektedir. Ayrıca karaciğer kanseri neden neden olabilmektedir.


Karaciğer Yağlanması Maydanoz Kürü İki


Öncelikte on beş adet kadar maydanozu bir tencereye koyuyoruz. Üzerine bir su bardağı su ilave ederek iki, üç dakika kadar kaynatıyoruz. Daha sonra karaciğer yağlanması bitkisel tedavi için kaynatılan karışım ocaktan alınır ve dinlenmeye bırakılır. On beş dakika demlenir. Sabahları yemek öncesinde en az yarım saat önce olacak şekilde içilmelidir. Yemekten yarım saat önce kullanılması kürün etkinliğini artırmaktadır. Karaciğer yağlanması için kullanılan maydanoz su karışımını içmeden önce bir çorba kaşığı limon suyu katılması etkinliği daha da artırmaktadır.

Maydanoz kürü ile karaciğer yağlanması önlenir. Karaciğer yağlanmasının önlenmesi ile karaciğerde gelişebilecek daha ciddi hastalıkların önü alınmış olur. Sağlıklı günler.

Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Kürü Yorumları

soru

Sanat

31 Ağustos 2018 Cuma

Son zamanlarda göbeğim arttı ve doktor karaciğerimdede yağlanma tespit etti. Kürünüzü uygulayacağım ama ytansiyonu aşırı derecede düşürürmü?

Cevap yaz
cevap

Tair

01 Eylül 2018 Cumartesi

Karaciğer yağlanmasında maydanoz kürü, ile karaciğerde oluşabilecek ciddi hastalıkların önüne geçilebilir. Karaciğer yağlanmasına maydanoz kürü, ile hayatı tehdit eden karaciğer sirozunun ve karaciğer kanserinin önüne geçilebilir. Yalnız tansiyon düşük olanlar kullanmamalıdır çünkü tansiyonu daha çok düşürmektedir. Ruh sağlığı ve sinir sistemine iyi gelmektedir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maydanoz Suyu Zayıflatırmı

Maydanoz Suyu Zayıflatırmı

İlginizi Çekebilir

Maydanoz Nasıl Ekilir

Maydanoz Nasıl Ekilir

Maydanoz Üretimi

Maydanoz Üretimi

Haber Bülteni