Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü, Maydanoz, sofralarımızı, yemeklerimizi süsleyen bir bitki olmasının yanında kilo problemi yaşayan insanlar için de büyük bir nimettir. Maydanoz, güçlü bir ödem atıcıdır. Aşağıda belirteceğimiz yağ yakıcı maydanoz limon kürü de sadece zayıflamak için değildir. Bu kürün karaciğer yağlanmasını engelleme ve sivilce gibi cilt lekelerine de iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Ayrıca bu kürün başka faydaları da vardır. Bunlar; ödem atma, selülit oluşumunu engelleme, acıkma hissini geciktirme, yağ yakma, karaciğeri temizleme, cildi yenileme ve sarkmaları önleme gibi.


Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü Malzemeleri

  • 15-16 adet maydanoz (Maydanozu seçerken iri yapraklı olanları seçmemeye dikkat ediniz. O şekildeki maydanozlar genellikle hormonludur. Siz küçük yapraklı olanları almaya özen gösteriniz.)
  • 1 adet limon
  • 1 bardak su (Klorsuz)

Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır?


Yapılışı hem masrafsız hem de kolay olan bir tariftir. Sabah uyandığınızda belirtilen ölçülerdeki maydanozu bol su ile yıkayıp mutfak robotuna yerleştiriniz. Daha sonra üzerine bir adet limonun suyunu ekleyiniz. Son olarak ise bir bardak klorsuz suyu ekleyip, robotu çalıştırınız. Karıştırma işleminden sonra yeşil bir su elde edeceksiniz.


Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü Uygulanışı


Yukarıda tarifi verilen maydanoz limon kürünü sabahları kahvaltı yapmadan 15 dk. Kadar önce tüketmeniz gerekiyor. Bu kürü 15 gün boyunca aralıksız uygulamaya devam edin. Daha sonra dilerseniz 5 gün ara verip, ardında 15 gün daha deneyebilirsiniz. Bu uygulamanın ikinci 15 günlük kısmı karaciğer yağlanması olanlar için tavsiye edilmektedir ve isteğe bağlıdır. Son olarak bu kürün her gün taze olarak yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Bu kürü kullanacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bir noktada idrar söktürücü özelliği olması sebebiyle sık sık tuvalete çıkma ve su kaybetme gibi durumların yaşanacağıdır. Bu durumda kaybettikleri suyun yerine yenisini koymaları gerekmektedir. Bu açıdan bol bol su içmeleri şiddetle tavsiye edilir. Bu kür etkisini ancak bir haftanın sonunda göstereceği için acele etmemek gerekir. Kürle beraber spor ve dengeli beslenme de sizi hedefe götürecektir. Maydanoz limon kürünü hamileliğinin ilk üç ayında olan anne adayları ile düşük tansiyonu olanların kullanması sakıncalıdır. Emziren kadınların kullanmasında bir tehlike yoktur.

Yağ Yakıcı Maydanoz Limon Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maydanoz Vitamin Değerleri

Maydanoz Vitamin Değerleri

Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Maydanoz Limon Kürü Tarifi

Haber Bülteni

Güncel

Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?

Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?

Güncel

Maydanozun Zararları Maydanoz Yan Etkileri

Maydanozun Zararları Maydanoz Yan Etkileri